Багаторічні квіти для клумби

Багаторічні квіти для клумби

Зробити більш затишнішою прибудинкову чи іншу територію допоможе квітник. Навіть невелика клумба біля будинку, вже зробить подвір'я теплішим та привабливішим. Якщо господарі люблять рослини і хочуть створити живий куточок з квітів, але завжди не вистачає часу ним займатися, то можна використати багаторічні квіти для клумби. Їхня велика перевага в тому, що вам не потрібно кожного разу планувати схему квітника, а лише один раз прийняти дизайнерське рішення та висадити квіти у відведеному місці, чи в придбаних у нас клумбах на цементній основі. Надалі, вам лише залишиться періодично доглядати за невибагливим квітником.

Дві основні речі, що потрібно знати:

  1. Є квіти-агресори. Вони швидко розростаються та завойовують прилеглу територію. До них належать фіалка, дзвіночок, живучка, флярис, етахис шерстистий, флокс шиловидний. Щоб цьому запобігти, потрібно в землю закопати бордюр, тим самим зупинити розростання.
  2. При висадці багаторічних квітів, виникає бажання посадити їх багато, щоб клумба відразу була красивою та пишною. Але майте на увазі, що кожного разу рослини будуть збільшуватися, розростатися набувати пишного вигляду. Щоб в перший рік квітник не виглядав пустим, висадіть поміж багаторічними однорічні квіти і насолоджуйтесь яскравим цвітінням.

Весняні багаторічні квіти

Перші хто поспішають вас порадувати - примули, підсніжники, мусакари, крокуси. Відразу після них прокидаються тюльпани, нарциси, рябчики. Ці ніжні квіти створюють радісну атмосферу, щастям наповнюється серце коли навкруги все зацвітає і відразу стає зрозуміло, що закінчилися довгі зимні вечори.

В другій половині весни розпускаються фіалки, маргаритки, анютині глазки, іриси.

Рябчики

Рябчики

Прмули

Прмули

Крокуси

Крокуси

Мусакари

Мусакари

Літні багаторічні квіти

Мало кого можна знайти, хто б не любив троянди. Вона справжня королева квітів її можна знайти майже на кожній клумбі. Троянда виглядає величною, гордою, недоторканною і водночас чарівною та ніжною.

Яскравості в спекотні місяці вашій клумбі нададуть лаванда, мальва, космея, заяча капуста, дельфінаріум, ерінгум, геленіум, рудбекія, шалфей. Знайдіть місце і для астильби, адже вона цвіте дуже тривалий час, до десяти тижнів. Велика перевага ще й в тому, що тінь її зовсім не шкодить, також має багато видів, серед яких є високі та низькі та різних кольорів.

Космея

Космея

Лаванда

Лаванда

Мальва

Мальва

Осінні багаторічні квіти

Багато є перехідних квітів, які розпочали цвісти літом, а закінчують красуватися восени. До таких відносяться: заяча капуста (очиток), космея, хризантема сибірська, клопогон простий, кущова троянда, ерингіум.

Еригіум

Еригіум

Клопогон звичайний

Клопогон звичайний

Хризантема сибірська

Хризантема сибірська

Догляд за клумбами з багаторічними квітами не забератиме багато час, якщо ви подбаєте про такі речі:

- Захистіть від зимових холодів, для цього можна використати тирсу, мульчу, хвою.

- Захистіть від шкідників, для цього по краю квітника висадіть лаванду та бархатці.

- Забезпечте клумбу якісним легким грунтом, але не використовуйте добрива у великій кількості.

Уважно обирайте багаторічні квіти для клумби, фото і назви, з нашої статті, тепер вам відомі. Приділяйте  трішки їм уваги, зробіть оригінальну схему та висадіть рослини, що будуть виглядати гармонійно і у результаті отримаєте красиву клумбу, яка буде притягувати до себе погляд.