Історія виникнення бруківки та тротуарної плитки

Історія виникнення бруківки та тротуарної плитки

Кам'яний блок із якого буде виготовлена бруківка

Кам'яний блок із якого буде виготовлена бруківка

Історію бруківки можна розділити на дві частини. Перша це початок використання бруківки римлянами за часів Римської Імперії та друга, це використання бруківки виготовленої штучно, в Нідерландах. Римська імперія не дарма першою почала використовувати бруківку в якості твердого покриття. Вони першими зрозуміли як це зможе допомогти їм у веденні воєнних походів, пришвидшенні постачання провізії, рятування життя їх солдатам, і що не менш важливо - розвитку економіки. Такий крок неодноразово допомагав утримати владу в руках імператорів, оскільки дороги укладені бруківкою, давали змогу швидко придушувати повстання в окремих регіонах імперії. На той час не існувало таких технологій як нині, і бруківку не відливали як в більшості випадків роблять в наш час.

Гранітні закготовки

Гранітні закготовки

Вся бруківка виготовлялась із твердих гірських порід, і по своїй суті являла собою розколоті камені. Тим не менше, такий примітивний підхід до її виготовлення, дав змогу пролежати багато століть. Навіть до теперішнього часу збереглась Аппієва дорога, вік якої становить понад дві тисячі років.

Аппієва дорога

Аппієва дорога вік якоїі більше двадцяти трьох століть

Зрозуміло що бруківка надзвичайно стійка до зношеності, крім того вона має і інші особливості, завдяки яким вона продовжує бути популярною навіть в двадцять першому столітті. Не дивно якщо відомий вислів "Всі дороги ведуть в Рим", передбачає дорогу вимощену саме бруківкою.

В дев'ятнадцятому столітті, в одній із провінцій Нідерландів - Голандії, відбувся крок вперед у виготовленні бруківки. По причині відсутності в Голандії кам'яних матеріалів, в неї було винайдено нову бруківку, яка створювалась штучно із розмільченого щебню та піску. Тим самим, почалась ера тротуарної плитки.

Новий тип бруківки був надзвичайно успішним, його використовували в укладкі доріг, та навіть мостових. Першою мостовою із тротуарної плитки, стала мостова яка з'єднувала міста Харлем та Амстердам. Цю технологію швидко розібрали і інші міста та країни, яку вдосконалили і використовують донині. Доречі, в Римській Імперії також бруківка використовувалась для будування мостових Помпеїв.

Тротуарна плитка виготовлена по сучасним технологіям

Тротуарна плитка виготовлена по сучасним технологіям

В асортименті нашої компанії присутні різні види тротуарної плитки та бруківки, які виготовлені з якісних матеріалів. Ознайомитись з їх переліком можна в каталозі продукції.